hey, I can be the answer porzadek_alfabetyczny@gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

Giffin / Cusk

http://www.flickr.com/photos/erkkihelen/5228769234/sizes/m/in/photostream/

W dzisiejszych 'Wysokich obcasach' wywiad z Emily Giffin.

Orliński zaczyna szarmancko od zasugerowania, że jej książki to nie chick-lit,ustawiają je razem z Giffin na półce 'powieści obyczajowe' a potem jest jeszcze milej.

Jeśli to nie chick-lit ( a to _jest_ chick-lit) to melodramat, nigdzie wyżej bym jej książek nie ustawiała, i nie ma co się obrażać. Uważam że jest świetną rzemieślniczką a nie pisarką, poza tym widzę, jak trudno jest napisać coś łatwego do czytania. Wypożyczyłam ostatnio 'Annę w Nowym Jorku' Gitty Daneshvari i po stu stronach pobiegłam wymienić na coś innego - książka miała być lekka a okazała się boleśnie wręcz głupia. Ustawianie Giffin na półce wyżej to ten sam przypadek co aktorzy,którzy chcą koniecznie być reżyserami, modelki, które chcą być aktorkami i piękne kobiety, które chcą, żeby ktoś zauważył, że są także mądre.

Trzeba przyznać, że Giffin ma wszystko pod kontrolą, jest tak ogarnięta, że na miejscu Orlińskiego nie powstrzymałabym się i sprawdziła, czy jest żywa;)

http://jwakeham.wordpress.com/2010/08/22/why-you-should-read-rachel-cusk-if-youre-brave-enough/

Ciekawie było przeczytać ten wywiad krótko po tym jak czytałam w 'WO' rozmowę z Rachel Cusk.

Cusk to totalne przeciwieństwo Giffin: naprawdę pisze powieści obyczajowe(chociaż jest coś w złośliwym streszczeniu jej powieści, które czytałam gdzieś w necie: 'everyone is sad, little is done'), jest kobietą skrajnie niepozbieraną,autorką tezy że 'kiedy stajemy się matkami, to umieramy' (Giffin i jej mąż dzielą się opieką nad dziećmi 50/50, ofkors), za chwilę się rozwodzi i gdybym przeprowadzała z nią wywiad, trzymałabym chusteczki w pogotowiu, na wypadek gdyby miała się rozkleić.

Dwa wywiady, które łączy to, że obie panie robią w słowach. I to, że każdy z nich swoją atmosferą dokładnie oddaje to, co znajdziemy w ich książkach. Well done.


niedziela, 16 stycznia 2011, porzadek_alfabetyczny

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:


Najlepsze Blogi
Porządek Alfabetyczny
Utwórz swoją wizytówkę