hey, I can be the answer porzadek_alfabetyczny@gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

też tak macie?:)

Na leżaku przy basenie cieszy mnie nie tylko słońce i wiatr znad oceanu, ale
także mix rozmów w trzech różnych językach. Owsianka w opakowaniu z fińskimi
napisami smakuje mi lepiej. Książka czytana w niemoim języku dostaje zawsze
gwiazdkę więcej, za samą radość czytania w obcym języku. Księgarnie
odwiedzam nawet w krajach, w języku których potrafię tylko zamówić kawę, po
prostu po to, żeby pooglądać sobie dobrze znane książki z zupełnie nowymi
wyrazami:) Jazda wyciągiem z Węgrami, z których rozmowy, jak uważnie bym się
nie wsłuchiwała, rozumiem tylko słowo 'snowboard', to uber-bliss po prostu.
Też tak macie?:)

Na leżaku przy basenie cieszy mnie nie tylko słońce i wiatr znad oceanu, ale także mix rozmów w trzech językach. Owsianka w opakowaniu z fińskimi napisami smakuje mi lepiej. Książka czytana w niemoim języku dostaje zawsze gwiazdkę więcej, za samą radość czytania w obcym języku. Księgarnie odwiedzam nawet w krajach, w języku których potrafię tylko zamówić kawę, po prostu po to, żeby pooglądać sobie dobrze znane książki z zupełnie nowymi wyrazami:) Jazda wyciągiem z Węgrami, z których rozmowy, jak uważnie bym się nie wsłuchiwała, rozumiem tylko słowo 'snowboard', to uber-bliss po prostu. Też tak macie?:)

środa, 16 lutego 2011, porzadek_alfabetyczny

Polecane wpisy

  • dwa przykłady, na szybko

    Bywają książki martwe. Ale bywa i tak, że któryś z bohaterów się z takiej książki uratuje i mieszka w mojej głowie,kiedy reszta książki została już zapomniana.

  • downtempo

    Miały być lata 80. i okolice,'Betonowy ogród' McEwana,'The bonfire of the vanities' Wolfe'a, 'American Psycho'. Ale poniosło mnie aż do lat 40., na dalekie Połu

  • na wstecznym

    Na wstecznym, pomału. 1991 Dune. Czy perfumy mogą tworzyć przestrzeń? Tak, jakiś metr sześcienny/psik, to aldehydy. 1988 Eternity. Która kobieta teraz pachnie

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/02/16 19:39:26
Macie.
Chodzę po księgarniach, oglądam obce słowa na okłądkach, głaszczę grzbiety i marzę jak to będzie pięknie, jak któregoś dnia dorwę się do tych wszystkich skarbów i będę mogła poznawać oryginały albo tłumaczenia tego, co już czytałam po polsku. Uwielbiam czytać "w językach".
-
2011/02/16 21:50:33
Macie, macie... ^^' Przechadzając się po ulicach takiego - dajmy na to - Krakowa i słysząc wokół siebie przeplatankę języków, cieszę się jak dziecko. Odwiedzając przyjaciela, przeglądam jego najnowsze książkowe nabytki i nic, że są po japońsku, a ja tylko najprostsze krzaczki ledwo odczytam - odczytam, nie zrozumiem;) Prozaiczna zaś puszka czerwonej fasolki, zamiast w kuchni, wylądowała na stoliku w pokoju, tuż obok sterty prasy kolekcjonowanej, i tylko dlatego, że to fasolka azuki, a puszka opatrzona jest li tylko japońskimi informacjami;)
-
Gość: czytanki anki, *.internetdsl.tpnet.pl
2011/02/17 08:55:04
Przekornie zapodam Wyspiańskiego;)))):

Die Sonne nie tak świeci jak słońce,
choć jest równie parne i palące,
a heuszreki nie tak świerszcza jak dzwońce,
te nasze po ścierniach goniące.

Diese ganze podsłoneczne wonne,
drzewo ciche w upale stojące
sammt wiesen, weiden und sonne
są nudne i uprzykrzające.

Dzwony z pfarkirchu bijące
też obcym językiem dzwonią - -
o Słońce, Słońce, o Słońce!
nad Krakowem Słońce i nad błonia!!

B. lubię przebywać na ulicy w kraju, którego języka zupełnie nie rozumiem. Do księgarń też uwielbiam wchodzić, dla samego kontaktu z książką w wyd. papierowym;) To ciekawe zobaczyć, JAK inni wydają książki.
Lubię czytać skład danego produktu spożywczego w języku obcym (bynajmniej nie ze względu na śledzenie zawartości różnych E-666 itp;). Siostrzenice-przedszkolaki uwielbiają, kiedy instrukcje obsługi czyta się im np. w wersji czeskiej;)
-
2011/02/18 14:15:47
To ja jeszcze dodam, że zupełnie najbardziej na świecie kocham oglądać "zagramaniczne" książki dla dzieci. Tam są zazwyczaj te najważniejsze i najprostsze słowa. I zupełnie obcojęzyczne ilustracje. Tak inne, jakby za granicą nie tylko język był inny, ale też i oko całkiem odmienne.


Najlepsze Blogi
Porządek Alfabetyczny
Utwórz swoją wizytówkę