hey, I can be the answer porzadek_alfabetyczny@gazeta.pl
Blog > Komentarze do wpisu

dozorca parku

 

Skąd się biorą takie książki? Może z myślenia, że to co ważne, musi być poważne,a najlepiej ponure. Wszyscy na czarno. Kto się roześmiał, wylatuje. Autor- dozorca parku sprawdza czy wszystkie tablice ( 'zabrania się śmiać i gwizdać', 'wielka polska powieść') są na swoich miejscach. Przez pierwszych kilkadziesiąt stron podziwiam zamysł i dyscyplinę. Potem zaczynam ziewać i czekam aż bohaterowie zerwą się ze smyczy, ale żaden nie ma śmiałości, a szkoda. I pożyczam sobie od Stasiuka: 'To piękna rzecz przepierdolić kawał życia. Tę jedną, jedyną rzecz, którą się dostało. Na to trzeba mieć gest. Nie można być ściubolem, co to liczy każdą godzinę, że to trzeba tak, a to trzeba tak. Życie to w końcu strata jest' Ach, gdyby tak Twardoch miał gest,nie ściubolił, nie pilnował; gdyby mu uciekli i połamali tablice, chociaż przez kilka stron, co to by była za powieść! Taka, od której chce się bardziej żyć i bardziej czytać. Tę, którą napisał, z trudem doczytałam i z ulgą odniosłam do biblioteki. Teraz pilnie potrzebuję poczytać jakiegoś nieściubola.

wtorek, 12 maja 2015, porzadek_alfabetyczny

Polecane wpisy

  • trzy wyprawy i powrót z podkulonym ogonem

      Dziś trzy wycieczki w rejony powszechnie pożądane, a dla mnie jak się okazuje, niedostępne. Wyprawa pierwsza: seksowne damskie perfumy. Większość swojego

  • bookmomenty

    Do tej pory myślałam, że bookporno to tylko zdjęcia stosików, regałów, szezlongów i kanap, wzajemne podglądanie tychże podczas blogerskich wizyt i rewizyt, słod

  • kurs francuskiego wzruszania ramionami (dla początkujących)

    Spodziewałam się lajtowej non-fiction, czegoś w stylu mojej ulubionej Pameli Druckerman. Niestety Karbo nie jest ani tak zabawna, ani tak bystra jak P.D. Zakasu

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2015/05/16 13:21:33
Hehe, Twardoch Pierwszy Paszczak literatury polskiej ? Nigdy jakoś mnie nie zauroczył, nawet nie próbowałam czytać. Jak widać słusznie. A tak w ogóle to dobrze że wróciłaś :)
-
2015/05/18 17:13:28
A ja myślę, że on mnie jeszcze zachwyci, jak tylko przestanie traktować to co robi tak strasznie serio... Co do powrotu, to sama się zdziwiłam ;)
-
2015/05/26 12:52:35
To ja nieśmiało podsunę jako powieść z gestem i rozmachem, może nawet chwilowo przesadnym, Mr Pebble'a i Grudę Mariusza Ziomeckiego :)
-
2015/05/26 20:38:05
Dzięki, dopisuję do listy 'chcę przeczytać', teraz jest na niej 1575 książek...
-
2015/05/26 21:44:34
Ładna liczba :D
-
2015/10/18 23:59:16
Jestem zaskoczony. Jego "Morfina" to była jedna z najlepszych książek, które przeczytałem w tym roku (zeszłym?). Przymierzałem się do "Dracha", bo słyszałem tylko pozytywy. Teraz w gruncie rzeczy jestem tym bardziej ciekawy - odmienne opinie sugerują że to coś dobrego! :)
-
2015/10/29 16:34:47
@amaktor Czyli zniechęcając zachęciłam? :) Dla mnie Twardoch jest śmiertelnie, nieustająco poważny a przez to śmiertelnie nudny. Myślę, że jak będzie już staruszkiem i nauczy się z siebie śmiać to napisze coś naprawdę dobrego.


Najlepsze Blogi
Porządek Alfabetyczny
Utwórz swoją wizytówkę